Madmoizelle mówi po Polsku

A

AnonymousUser

Guest
Zdaje mi się że są tutaj dziewczyny które mowią po Polsku... mylę się czy nie? :d
 
9 Août 2008
2 109
1 096
1 854
Dijon
J'aimerais beaucoup apprendre le Polonais, et je voulais savoir si c'était difficile (au niveau de la prononciation par exemple) ? Et aussi, est-ce que c'est possible de l'apprendre correctement avec une méthode audio ?

Désolée pour cette incrustation en français !
 
A

AnonymousUser

Guest
No własnie zauważyłam że mówisz po Polsku kiedy pisałaś że się tym posługujeś żeby mieć spokuj jak chce cie chłopak zaczepić :lol:
Jestem też Francuska, ale moje rodzice są z Polski. Od kąt się urodziłam, mówili do mnie po Polsku i po Francusku. Już byłam kilka razy w Polsce, bo mam tam rodzine. Często byłam w Olkuszu (nie daleko Kraków, około 30 km), i w Katowicach (moje ulubione miasto!!!). Byłas już w Polsce?

Eleen, en ce qui concerne la prononciation, cela dépend des gens... Comme dans chaque langue, il y a toujours quelques difficultés, mais je pense qu'apprendre le Polonais reste tout à fait possible ;)
 
no tak byłam w Krakowie, we Warszawie i będę w Krakowie w lutym (zajebisciiieeeee!!!!!) lubię bardzo krakow, to mój ulubione miasto! Ale myślę ze nie mowie bardzo dobrze :/ nie mogę rozmawiać kiedy jestem w domu bo nikt mówi po polsku, tylko po francusku! Chciałabym mieszkać w Krakowie przyszlym roku , potem skończę studia we Francji i następne chciałabym być nauczycielka w Polsce ^^, co studiujesz??
 
A

AnonymousUser

Guest
Narażie już nic nie studiuje... Zrobiłam 3 lata prawa i przestałam bo już mi sie nie podobało. Chćiałam pracować w bibliotece, to mi sie najwięcej podobało, ale nie jest łatwe sie tam dostać... Pracowałam 4 mieśięcy i sie skonczyło bo po prostu nie znałam ktoś kto by mógł mi zapwnić mięsće (wiesz, mówi sie po Francusku "piston"). Za dwa mieśiące będę miała kursy żeby być "assistante de direction" (no nie wiem jak to sie mówi :lol:) no i potem będę się starała znaleść prace...
Ale jeszcze mam inny projekt: umiem się posługiwać kartami (taroty, no i takie inne), i pomagać ludzią; zamierzam pracować na swoje konto tylko kiedy będę dosyć pewna siebe (auto-entreprise)... no ale to nie jeszcze czas na to...

Ale byś miała fajnie gdybyś mogła mieszkać w Krakowie!!!! To miasto jest kapitalne... jak byłam mała, uwielbiałam karmić ptaki na placu... zawsze jadły w ręcę.
Widziałaś też na pewno sukiennice, nie? Co o tym myszliś? Ja bym tam chyba mogła zostać kilka godzin :lol:

(je risque d'avoir fait quelques fautes, je ne suis pas très sûre de moi... Héhé, ben voilà, tu peux t'entraîner ici un peu pour le polonais. Sinon, ce qui est bien, c'est aussi de lire des livres, des romans, ça peut aider!)
 
oczywiście ze widziałam sukiennice , to piękne!! lubię bardzo bardzo bardzo krakow i jestem smutna być tu w paryzu :sad: wole byc tam i bardzo ciesze sie bo bede w lutym ^^ z kolega :)
zjem krowki, zapiekanki i pierogi i potem pojde tanczyc di kitcha (znasz??)

nie ma problemu bo nie mowie bardzo dobrze! a moze nie umiem czytac cala ksiazke !! kiedy jezdziesz do Polski??? jestesmy tylko dwie ktore mowia po polsku tutaj ^^? to dziwny !!!

mam nadzieje ze wszystko bedzie lepiej dla ciebie, to trudny znalezc ciekawe cos!!! juz mam "licence" archeologi a to niemozliwe znalezc prace...
 
A

AnonymousUser

Guest
No faktycznie, jest trudno znaleść prace... rozumiem cię. Dlatego chce sprubować sobie sama zrobić miejsce.

Chyba nie jesteśmy same dziewczyny które mówią po Polsku... ile jest, to nie wiem. Ale jest Eleni! Napisałam jej o tym ale nie wiem czy ona przyjdżie pogadać z nami... Chyba dopiero zaczeła kursy Polskiego, ale mam nadzieje że i tak przyjdzie tutaj...

(En gros, Eleni si tu passes par ici, viiiiiieeeens, discute avec nous, même s'il faut faire moitié polonais moitié français ce sera chouette quand même!)

Narażie nie wiem kiedy znowu pojade do Polski. Chćiałam w letcie z mojim chłopakiem ale to sie chyba nie uda bo będę miała moje kursy :'(

Oooooooooh Rane Boskieeeee!!!! Krówki i zapiekanki!!!!! Jak to uwielbiam!!!! W Olkuszu zawrze jadłam zapiekanki (c'est "ma tradition", mon truc de retour au pays quoi)... inny mówią że i tak są zapiekanki we Francji, no ale to nie samo! A krówki to czasem tata przyworzi nam z Polski kiedy jechał tam (on już nie pracuje i co roku jedzie żeby odwiedzić Babcie). I też my przywożi kamyczki (to też jest bardzo dobre!), i budyń do zrobienia!

"Di kitcha" nie znam... co to jest? (boîte de nuit?) Nie znam za bardzo Kraków, tylko troche. Byłam więcej w Katowicach, uwielbiam to miasto, park, zoo...

(teraz, o tej godzinie, chce mi sie zjeść zapiekankę... dzięki :lol:)
 
A

AnonymousUser

Guest
Mais oui Figolune! Et puis si tu comprends, tu peux toujours réagir en français! Et qui sait, tu vas peut-être peu à peu progresser!!!

A czy znaczie piosenki albo zespoły polskie? Jak tak dużo nie znam, ale to jest moja ulubiona piosenka: Cała jesteś w skowronkach (Skaldowie).

(no wiem, wyglądają śmiesnie :lol: No ale to były inne czasy... ten jeden z przodu troche mi przypomina Austin Powers!).
Znam tą posienke od kąt jestem mała... zawrze ją słuchałam kiedy jechaliśmy samochodem do Polski...
 

Les Immanquables du forum

Participe au magazine !
Une info qu'on devrait traiter sur madmoiZelle ?
 
Nouvelle ou perdue ?
Pas de panique, on t'aime déjà !

La charte de respect du forum
Le guide technique &
le guide culturel du forum
Viens te présenter !
Un problème technique ?
Topic d'entraide sur l'orthographe et la grammaire
 
La chefferie vous informe
Les annonces de l'équipe concernant le forum et madmoiZelle
Rendre visite à madmoiZelle
Le médiateur du forum
Soutiens madmoiZelle financièrement
Topic dédié à la pub sur mad
Si vous aimez madmoiZelle, désactivez AdBlock !

Les immanquables
Les topics de blabla
En ce moment... !

Mode - Beauté - Ciné - Musique - Séries - Littérature - Jeux Vidéo - Etudes - Ecriture - Cuisine - People - Télévision

Envie de rencontrer des MadZ ?
Viens trouver le forum de ta ville !

Mode
Le pire de la mode
Ces vêtements qui te font envie
Ta tenue du jour
La tenue qui plaît
Tes derniers achats de fringues

Beauté
Astuces,bons plans économies & dupes
Le topic des vernis
Questions beauté en tout genre
 
Culture
Le meilleur des images du net
L'aide aux devoirs
Tu écoutes quoi ?
Quelle est ta série du moment ?
Quel livre lisez-vous en ce moment ?
Le dernier film que vous avez vu à la maison
Le topic philosophique
 
Société
Topic des gens qui cherchent du travail
Voyager seule : conseils et témoignages
Trucs nuls de la vie d'adulte : CAF, Banque, Mutuelle, Logement etc...
 
Les topics universels
Je ne supporte pas
Je ne comprends pas
Ca me perturbe
Je me demande
J'adore...
Je m'en veux de penser ça mais...

Cupidon
Le topic des amoureuses
Le topic des polyamoureuses
Les Célibattantes